Plastická chirurgie - zákroky

Napsal  INTER CLINIC

Plastická chirurgie se řadí do lékařského odvětví a zabývá se modelováním, zdokonalováním a obnovou různých částí těla. V případě, že jsme utrpěli úraz, prodělali nemoc nebo se narodili s deformitou, pomůže nám rekonstrukční chirurgie. Vylepšením vzhledu kvůli deformitám, nesouměrnosti a velikosti určité části těla se zabývá kosmetická chirurgie.

 

Plastická chirurgie je také jinak nazývána psychochirurgií, jelikož zvyšuje sebevědomí člověka.

Mezi nejčastější nabízené zákroky plastické chirurgie patří:

1) Plastická operace prsou

V rámci nabídky klinické plastické chirurgie si ženy mohou vybrat, zda si nechají zvětšit, zmenšit či vymodelovat prsa. Plastika prsou je také vyhledávána ženami, kterým byl odstraněn prs z důvodu rakoviny prsu.

2) Plastická operace břicha

Během operace dochází k odsátí přebytečného tuku a kůže a ke zpevnění břišní stěny.

3) Plastická operace očních víček

Operací se odstraní kožní nadbytky a tím dojde ke zlepšení funkce oka.

4) Plastická operace obličeje a krku  

Operačně se řeší problém ochablé kůže a vrásek obličeje a krku. Tvář poté vypadá o několik let mladší. Nejčastější věkovou skupinou jsou lidé od 40 do 60 let.

5) Plastika nosu

Zákrokem se vytvaruje nos s deformitou získanou narozením nebo po úrazu. Jedná se o nejnáročnější estetickou operaci.

6) Plastická operace uší

Operací se převážně upravují odstálé uši.

7) Plastická operace rtů 

Operačně se řeší problematika úzkého horního nebo dolního rtu.

8) Odsátí nadbytečného tuku - liposukce

Při tomto výkonu dochází k odsátí přebytečného tuku snížením jeho vrstvy, nejčastěji z oblasti hýždí, stehen, břicha a podbradku.

9) Aplikace botulotoxinu

Botulotoxin umí vyhladit nebo změlčit dynamické vrásky a linky a tím tváři propůjčí mladistvý a svěží vzhled.

10) Chirurgie ruky

Karpální tunel a choroba de Quervain jsou častými zákroky chirurgie ruky.

Plastická klinika a chirurgie slouží nejen pro zdraví, ale i k estetickému vylepšení vzhledu. V neposlední řadě zvyšuje sebevědomí osobám, které se rozhodnou pro některý výše uvedený zákrok.

Související položky (podle značky)

 • Plastická chirurgie láká hlavně ženy

  Plastická chirurgie zažívá nový rozmach. Spektrum nabízených zákroků se stále rozšiřuje a úprava nebo oprava jakékoliv části těla již není problém. Mezi nejčastěji prováděné zákroky současné doby patří plastika prsů a liposukce.

 • Plastika? Nejde o rozmar!

  Spousta lidí dnes není spokojeno se svým vzhledem. S vývojem civilizace se totiž kladou na vzhled čím dál vyšší nároky. V médiích se neustále objevují vyzáblé modelky s velkým silikonovým poprsím a upravenými obličeji. Mnoho žen pak má pocit, že nemají-li prsa velikosti čtyři, zcela ploché bříško a obličej ala modelka, nejsou atraktivní a přitažlivé. Samozřejmě toto je velmi zavádějící, protože většina rozumných lidí dává přednost přirozené kráse a spoustě mužů se nelíbí ženy, které si prošly několika plastickými operacemi, aby vypadaly lépe. Tento trend s názvem plastická chirurgie je však čím dál více rozšířenější.

 • Exkurz do historie plastické chirurgie

  Nikdo z nás nejsme dokonalí. Někomu to nevadí a naučí se s tím žít, ale pak jsou tu lidé, kteří se chtějí trochu vzepřít přírodě a chtějí na sobě něco změnit. Někdy jen trochu, jindy hodně.  Řeč je o plastické chirurgii.

 • Plastická klinika - zkrášluje a pomáhá

  Chcete si nechat upravit tvar a velikost vašeho nosu? Zvětšit prsa? Odstranit kožní nadbytek z víček? Vyplnit vrásky? Dříve by se to zdálo jako nesplnitelný sen, dnes je to ale velmi jednoduché. Plastická klinika INTER CLINIC vám nabízí to všechno a ještě víc. Můžete si nechat upravit i odstávající ušní boltce, vytáhnout obočí, odsát tukové polštářky (liposukce), vyplnit rty,…prakticky na co si vzpomenete! Problém by mohl nastat v ceně- pohybují se v řádu několika tisíců, při větších nebo složitějších zákrocích i desítek.

 • Zmenšení prsou - lze i na pojišťovnu

  Zmenšení prsou je v poslední době docela často společensky diskutované téma. Jedná se o stav, který se může rozvíjet již od puberty, nebo může být následkem kojení čí velkého váhového přírůstku. Tato operace se provádí především u žen, ale jak se můžete dočíst poměrně často na internetu, tak i u mužů (zde se jedná o onemocnění zvané gynekomastie).