Plastika? Nejde o rozmar!

Napsal  INTER CLINIC

Spousta lidí dnes není spokojeno se svým vzhledem. S vývojem civilizace se totiž kladou na vzhled čím dál vyšší nároky. V médiích se neustále objevují vyzáblé modelky s velkým silikonovým poprsím a upravenými obličeji. Mnoho žen pak má pocit, že nemají-li prsa velikosti čtyři, zcela ploché bříško a obličej ala modelka, nejsou atraktivní a přitažlivé. Samozřejmě toto je velmi zavádějící, protože většina rozumných lidí dává přednost přirozené kráse a spoustě mužů se nelíbí ženy, které si prošly několika plastickými operacemi, aby vypadaly lépe. Tento trend s názvem plastická chirurgie je však čím dál více rozšířenější.

Plastická chirurgie pomáhá

Plastická chirurgie určitě nemusí být jen na škodu. Plastická klinika dokáže pomáhat. Existují ženy, které se narodily se skutečně neodpovídajícím velkým nosem, výrazně nesouměrnými prsy nebo jim třeba dost odstávají uši a proto se vyhýbají všem účesům, které by uši odhalovaly. Tyto ženy či dívky skutečně mohou trpět velkými komplexy a frustracemi a plastická chirurgie jim může nabídnout normální, ničím neomezený život a hlavně to, že se konečně za svá těla nebudou muset stydět. Pokud totiž nejsme spokojeni se svými těly, neradi se na sebe díváme či se za sebe dokonce stydíme, dopad to bude mít velký především na náš partnerský život. Aby vztahy fungovaly, jak mají, je důležité vážit si nejen jeden druhého, ale také každý sám sebe. V tomto případě je plastická chirurgie velkým pomocníkem jak dosáhnout spokojenosti se sebou u žen, ke kterým příroda příliš štědrá nebyla.

Je však třeba odlišovat, kdy jsou plastické operace opravdu na místě a kdy ne. Máte-li normální hezkou a souměrnou postavu, je zbytečné podstupovat anestezii a složitou operaci. Nejen že vás bude stát hodně peněz, ale dokonce vám může i docela dost uškodit. Nebyli byste zdaleka jediní pacienti, u kterých se operace nezdařila tak, jak měla a pacienti si tak odnesli trvalá vážná poškození, která už nejdou odstranit.

Plastická chirurgie se zdaleka netýká jen žen. Také muži zdokonalují svá těla pomocí různých operací. Samozřejmě existuje celá řada zákroků od zvětšení poprsí, před úpravy nosu, uší, až po liposukce problematických partií. Než se však pro jakoukoli plastickou operaci rozhodnete, vezměte na vědomí, že je to operace jako každá jiná a stejně tak přináší i řadu rizik.

Související položky (podle značky)

 • Plastická chirurgie - zákroky

  Plastická chirurgie se řadí do lékařského odvětví a zabývá se modelováním, zdokonalováním a obnovou různých částí těla. V případě, že jsme utrpěli úraz, prodělali nemoc nebo se narodili s deformitou, pomůže nám rekonstrukční chirurgie. Vylepšením vzhledu kvůli deformitám, nesouměrnosti a velikosti určité části těla se zabývá kosmetická chirurgie.

 • Plastická chirurgie láká hlavně ženy

  Plastická chirurgie zažívá nový rozmach. Spektrum nabízených zákroků se stále rozšiřuje a úprava nebo oprava jakékoliv části těla již není problém. Mezi nejčastěji prováděné zákroky současné doby patří plastika prsů a liposukce.

 • Exkurz do historie plastické chirurgie

  Nikdo z nás nejsme dokonalí. Někomu to nevadí a naučí se s tím žít, ale pak jsou tu lidé, kteří se chtějí trochu vzepřít přírodě a chtějí na sobě něco změnit. Někdy jen trochu, jindy hodně.  Řeč je o plastické chirurgii.

 • Plastická klinika - zkrášluje a pomáhá

  Chcete si nechat upravit tvar a velikost vašeho nosu? Zvětšit prsa? Odstranit kožní nadbytek z víček? Vyplnit vrásky? Dříve by se to zdálo jako nesplnitelný sen, dnes je to ale velmi jednoduché. Plastická klinika INTER CLINIC vám nabízí to všechno a ještě víc. Můžete si nechat upravit i odstávající ušní boltce, vytáhnout obočí, odsát tukové polštářky (liposukce), vyplnit rty,…prakticky na co si vzpomenete! Problém by mohl nastat v ceně- pohybují se v řádu několika tisíců, při větších nebo složitějších zákrocích i desítek.

 • Zmenšení prsou - lze i na pojišťovnu

  Zmenšení prsou je v poslední době docela často společensky diskutované téma. Jedná se o stav, který se může rozvíjet již od puberty, nebo může být následkem kojení čí velkého váhového přírůstku. Tato operace se provádí především u žen, ale jak se můžete dočíst poměrně často na internetu, tak i u mužů (zde se jedná o onemocnění zvané gynekomastie).