Plastická klinika - články

Plastická chirurgie se řadí do lékařského odvětví a zabývá se modelováním, zdokonalováním a obnovou různých částí těla. V případě, že jsme utrpěli úraz, prodělali nemoc nebo se narodili s deformitou, pomůže nám rekonstrukční chirurgie. Vylepšením vzhledu kvůli deformitám, nesouměrnosti a velikosti určité části těla se zabývá kosmetická chirurgie.

Plastická chirurgie zažívá nový rozmach. Spektrum nabízených zákroků se stále rozšiřuje a úprava nebo oprava jakékoliv části těla již není problém. Mezi nejčastěji prováděné zákroky současné doby patří plastika prsů a liposukce.

Spousta lidí dnes není spokojeno se svým vzhledem. S vývojem civilizace se totiž kladou na vzhled čím dál vyšší nároky. V médiích se neustále objevují vyzáblé modelky s velkým silikonovým poprsím a upravenými obličeji. Mnoho žen pak má pocit, že nemají-li prsa velikosti čtyři, zcela ploché bříško a obličej ala modelka, nejsou atraktivní a přitažlivé. Samozřejmě toto je velmi zavádějící, protože většina rozumných lidí dává přednost přirozené kráse a spoustě mužů se nelíbí ženy, které si prošly několika plastickými operacemi, aby vypadaly lépe. Tento trend s názvem plastická chirurgie je však čím dál více rozšířenější.

Nikdo z nás nejsme dokonalí. Někomu to nevadí a naučí se s tím žít, ale pak jsou tu lidé, kteří se chtějí trochu vzepřít přírodě a chtějí na sobě něco změnit. Někdy jen trochu, jindy hodně.  Řeč je o plastické chirurgii.

Chcete si nechat upravit tvar a velikost vašeho nosu? Zvětšit prsa? Odstranit kožní nadbytek z víček? Vyplnit vrásky? Dříve by se to zdálo jako nesplnitelný sen, dnes je to ale velmi jednoduché. Plastická klinika INTER CLINIC vám nabízí to všechno a ještě víc. Můžete si nechat upravit i odstávající ušní boltce, vytáhnout obočí, odsát tukové polštářky (liposukce), vyplnit rty,…prakticky na co si vzpomenete! Problém by mohl nastat v ceně- pohybují se v řádu několika tisíců, při větších nebo složitějších zákrocích i desítek.

Zmenšení prsou je v poslední době docela často společensky diskutované téma. Jedná se o stav, který se může rozvíjet již od puberty, nebo může být následkem kojení čí velkého váhového přírůstku. Tato operace se provádí především u žen, ale jak se můžete dočíst poměrně často na internetu, tak i u mužů (zde se jedná o onemocnění zvané gynekomastie).

Pokud nejste spokojeni se svojí postavou, nemůžete se na určitých místech svého těla zbavit přebytečného tuku, v dnešní době máte spoustu možností, jak dosáhnout své vysněné postavy a jednou z nich je právě dnes čím dál více oblíbená liposukce, kde ale musíte trochu sáhnout do své peněženky. Jde o zákrok, kdy jsou přebytečné zásoby tuku odstraněny za účelem formování jednoho nebo více míst těla- liposukce zlepší kontury a tvar vašeho těla tím, že rozruší a odstraní podkožní tuk. Ale ať nedojde k omylu- liposukce neléčí obezitu!

Moderní medicína dokáže opravdu leccos, pomocí plastické chirurgie je například velmi snadno možné nechat si zvětšit velikost košíčků a upravit tak své osobní sebevědomí do přijatelné roviny. Augmentaci dnes provádí snad každá plastická klinika.

Plastická operace břicha, zvaná též abdominoplastika, řeší u žen najmě estetické problémy vzniklé těhotenstvím (povislá kůže, strie či rozestupy přímých břišních svalů). Cílem této plastické operace je nejen vzhledový a funkční efekt, ale i zastavení povolování břišní stěny. Obvykle není třeba tento druh plastické operace opakovat, efekt je trvalý. Plastiku břicha dnes provádí téměř každá větší plastická klinika.